پرش به محتوای اصلی

شرکت ارتباطات مبین نت

شرکت ارتباطات مبین‌نت در دی ماه 1387 با هدف پیاده‌سازی زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات در مقیاس کشوری، کار خود را آغاز کرد. شرکت در مزایده‌ی اپراتوری WiMAX نیز با همین هدف انجام گرفت و مبین‌نت موفق شد پروانه‌ی سراسری ارتباطات بی‌سیم ایران مبتنی بر فناوری WiMAX را در 31 استان (کل کشور) از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌دست آورد. پس از ایجاد زیرساخت‌های لازم، در مرداد ماه سال 1389، شرکت ارتباطات مبین‌نت با انگیزه‌ی پاسخ‌گویی به نیازهای ارتباطی روزافزون هم‌وطنان، موفق شد شبکه‌ی بی‌سیم سراسری خود را بر پایه‌ی فناوری وایمکس به‌طور رسمی راه‌اندازی کند.
با راه‌اندازی موفقیت‌آمیز این شبکه، هم‌اکنون امکان ارایه‌ی خدمات باندپهن و در آینده‌ی نزدیک تلفن اینترنتی به شیوه‌ی نیمه‌متحرک در سراسر کشور فراهم شده است. هدف اصلی مبین‌نت، ایجاد شبکه‌ی گسترده‌ی ملی مبتنی بر فناوری وایمکس است تا امکان شناسایی و برقراری ارتباط در محیط‌ها و مکان‌های گوناگون را در دسترس مشترکان خود در سراسر کشور و در گام بعدی با توسعه‌ی روابط اپراتوری در اکثر کشورهای جهان قرار دهد. 
شرکت ارتباطات مبین‌نت به شبکه‌ی سراسری خود نه تنها به عنوان ارایه‌دهنده‌ی خدمات اینترنت پرسرعت، بلکه به عنوان شبکه‌ای وسیع مبتنی بر IP در سطح کشوری و با نقاط دسترسی در بیش از 130 شهر می‌نگرد. این بدان معنی است که کشور در کوتاه‌ترین زمان، صاحب شبکه‌ای خواهد بود که قابلیت ارایه‌ی خدمات ارزش افزوده‌ی بسیار وسیعی را فراهم خواهد نمود. لازم به توضیح است، مبین‌نت علاوه بر ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت به عموم، در تدارک ساز و کار انجام وظیفه به عنوان یک ISDP ملی در توزیع اینترنت و ارایه‌ی خدمات تلفن ثابت مبتنی بر پروتکل IP نیز هست.
هم‌اکنون شبکه‌ی سراسری وایمکس مبین‌نت بزرگ‌ترین شبکه‌ی وایمکس در سراسر جهان به شمار می‌رود و هر ماه شهرهای جدیدی از کشور عزیزمان به این شبکه می‌پیوندند. امید است با عنایت پروردگار و به همت همکاران پرتلاش و توان‌مند خود بتوانیم در ارایه‌ی خدمات مطلوب و باکیفیت به موفقیت‌های بیش‌تری دست یابیم. شکی نیست که در این راه نیازمند همکاری و کمک تمامی دست اندرکاران و متخصصان کشور عزیزمان هستیم.

http://mobinnet.ir/