پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

بهره‌مندی روستای مارکده شهرستان سامان از خدمات FTTH

بهره‌مندی روستای مارکده شهرستان سامان از خدمات FTTH
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت: طرح اینترنت فوق پرسرعت فیبر نوری (FTTH) در روستای مارکده شهرستان سامان با مشارکت شورا و دهیاری این روستا و مخابرات منطقه در حال اجراست و به زودی این روستا به خدمات اینترنت فوق پرسرعت مجهز خواهدشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در نشست شورای اداری شهرستان سامان با بیان اینکه ۲۳ روستای این شهرستان به اینترنت ADSL مجهز شده‌اند، اظهار کرد: سامان تنها شهرستان در استان است که تمامی ارتباطات اینترنتی روستاهای آن بر بستر فیبرنوری قرار دارد و با راه اندازی تجهیزات مورد نیاز، به زودی ساکنین روستای مارکده به عنوان نخستین روستای این شهرستان از خدمات اینترنت فوق پرسرعت بهره‌مند خواهند شد.
وی با اشاره به چگونگی اجرای طرح اینترنت فوق پرسرعت (FTTH)، تصریح کرد: فیبرنوری در تمام مسیر از مرکز مخابرات تا درون خانه مشترک جایگزین زوج سیم مسی شده و پهنای باند به مشترک تحویل داده می‌شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری افزود: پیاده‌ سازی اینترنت فوق پرسرعت (FTTH) از نظر اجتماعی، اقتصادی و فنی مزایای بی‌شماری از دید مصرف‌کننده دارد که مهم‌ترین مزایای آن کارآفرینی، ایجاد اشتغال و کسب‌وکارهای جدید و نوآور در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی، کاهش اتلاف وقت مردم، افزایش رضایتمندی عمومی از خدمات ارتباطی، کمک به کاهش ترافیک و درنتیجه کاهش آلودگی هوا است.
بلالی با توجه به اینکه در این طرح به طور چشمگیری سرعت اتصال کاربران در مقایسه با فناوری های قدیمی مسی بالا می‌رود، گفت: FTTH سرعت اتصال را تا 100 مگابیت در ثانیه (Mbps) افزایش می‌دهد و این سرعت 20 تا 100 برابر سریعتر از یک مودم کابلی معمولی یا اتصالات DSL (خط مشترک دیجیتال) است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری به اجرای ۲۶ کیلومتر فیبرنوری با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در روستاهای حاشیه زاینده‌رود اشاره و تصریح کرد: به منظور ایجاد اشتغال روستایی نیز ارائه تسهیلات مرتبط در قالب ۱۵ طرح در نظر گرفته شده است.
۴ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۰۱
تعداد بازدید : ۱۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید