پرش به محتوای اصلی

اخبار

استاندار همدان بیان کرد،

فضای مجازی زمینه ساز توسعه صادرات است

فضای مجازی زمینه ساز توسعه صادرات است
استاندار همدان در دیدار مدیران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: لازمه داشتن تجارت الکترونیک و توسعه صادرات، استفاده از بستر فضای مجازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان، علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان در دیدار مدیران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده، گفت: با توجه به اینکه تحریم های گسترده و ظالمانه با هدف ایجاد مشکل و جلوگیری از رشد و توسعه کشور اعمال شد، مدیران این مجموعه تهدیدهای تحریم را به یک فرصت تبدیل کرده و گام های بلندی برداشتند.

وی افزود: بسیاری از فعالیت های امروزه در بخش های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در بستر فضای مجازی صورت می گیرد و با توجه به تغییر گسترده در ذائقه های مختلف، باید زیرساخت های لازم جهت هدفمند شدن استفاده از فضای مجازی فراهم شود.

قاسمی فرزاد با اشاره به مشکلات اصلی استان خاطرنشان کرد: طبق مطالعه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اسلامی، موضوع کیفیت خدمات ارتباطی یکی از سه مشکل اصلی استان همدان است که باید این موانع بطور کامل برداشته شود.

نماینده دولت در استان گفت: در دولت سیزدهم سیاست براین است که در راستای جهش تولید و رونق فضای کسب و کار شرایط به گونه ای باشد که هرکس در دورافتاده ترین نقاط کشور بتواند از ظرفیت های فضای تجارت الکترونیک بهره مند شود.

قاسمی فرزاد افزود: باید از تمام ظرفیت ها استفاده شود زیرا در فضای تجارت الکترونیک نمی توان صرفا برتولید کالا یا خدمات تمرکز کرد، بنابراین موضوع بازاریابی بر پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات از اهمیت بالایی برخوردار است.

استاندار همدان همچنین با اشاره به مشکلات سرمایه گذاری اپراتورهای ارتباطی در توسعه زیرساخت های ارتباطی شهرهای استان، بر لزوم همکاری نهادهای زیربط خصوصا شهرداری ها و شوراهای شهری تاکید کرد.

وی در پایان با اشاره به نقش پست استان افزود: نقش پست و تلاش بی وقفه آنان در راستای خدمات رسانی هرچه بهتر به شهروندان در زمان شرایط حساس شیوع ویروس کرونا قابل تقدیر است.

بر اساس این گزارش، پیش از صحبت های استاندار، مجتبی ساکی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گزارشی از اقدامات انجام شده مجموعه ICT استان، وضعیت شاخص های ارتباطی و برنامه های در دست اقدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورها در استان را تشریح کرد.
۲۷ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۰۵
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان |
تعداد بازدید : ۹۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید