پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرمنطقه همدان بیان کرد،

پهنای باند مصرفی استان همدان 10 برابر شد

پهنای باند مصرفی استان همدان 10 برابر شد
مدیرمخابرات منطقه همدان با حضور در برنامه زنده رادیویی " دریچه " با اشاره به افزایش پهنای باند مصرفی مشترکین مخابرات استان گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا مصرف پهنای باند استان 5 الی 7 گیگابایت بوده اما امروز به دلیل مصرف بالای مردم از اینترنت به واسطه آموزش های مجازی و انجام امور اداری به 40 الی 50 گیگ افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان، محمدعلی گرزین مدیر مخابرات منطقه همدان با بیان افزایش ده برابری ظرفیت پهنای باند مصرفی مشترکین، گفت: با توجه به شیوع غیرمنتظره ویروس کرونا در کشور و استفاده زیاد از اینترنت، چنین زیرساخت عظیمی برای مخابرات پیش بینی نشده بود، اما با توکل بر خدا و همت همکاران توانستیم بسیاری از این مشکلات را حل کنیم.

مدیرمخابرات منطقه همدان با اشاره به وجود120 هزار مشترک ADSL در مرکز استان خاطرنشان کرد: مجموعه مخابرات تلاش کرده است تا کیفیت سرویس دهی اینترنت افزایش پیدا کند.

وی در ادامه افزود: مشکل بزرگی که امروز در مخابرات بسیار آزار دهنده است، سرقت کابل های مسی مخابرات است که با توجه به افزایش قیمت ها و مشکل نقدینگی، زمان زیادی صرف تهیه کابل، حفاری و کابل کشی خواهد شد. در این مدت ارتباطات قطع می شود و متاسفانه بیش ترین ضرر توجه مردم می شود.

گرزین در پایان در خصوص قطعی تلفن های ثابت، بدون ارسال پیامک قطع، تصریح کرد: 95درصد از تلفن های ما آنلاین و به روز هستند و در صورت لزوم پیامک اخطار قطع برای مشترک ارسال خواهد شد، ممکن است آن 5 درصد باقی مانده از مشترکین تلفن های جدید خود را به مرکز مخابرات منطقه اعلام نکرده باشند که مستلزم پیگیری حضوری است.
۲۵ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۲۳
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان |
تعداد بازدید : ۱۰۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید