پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

اعطای تسهیلات به شرکتهای فعال در حوزه فاوا

اعطای تسهیلات به شرکتهای فعال در حوزه فاوا
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت‌های فعال نوپا و غیرنوپا در حوزه فاوا می‌توانند تسهیلات نقدی و غیرنقدی دریافت کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در جلسه توجیهی تسهیلات بند الف تبصره 18، مهم‌ترین دغدغه‌ توسعه فعالیت شرکت‌های فاوا را تامین سرمایه و استخدام نیروی انسانی مورد نیاز برای توسعه فعالیت آنها ذکر و اظهار کرد: در بسیاری از موارد این شرکت‌ها به دلیل نداشتن منابع مالی مورد نیاز با شکست و ورشکستگی مواجه می‌شوند، امروزه نیروی انسانی به عنوان عامل پیشران و توسعه شرکت‌ها شناخته می‌شود و این طرح با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی برای نیروی انسانی متخصص و حمایت از تامین سرمایه توسعه‌ای شرکت‌های حوزه فاوا در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه این طرح بر اساس نرخ بیکاری استانها، سرانه محصول ناخالص داخلی، تعداد کارکنان بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و شاخص توسعه یافتگی سالیانه تهیه شد، تصریح کرد: تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه فعالیت شرکت‌های نوپا و غیرنوپا در حوزه فاوا بر اساس یک طرح کسب و کار ارائه شده است.
بلالی ادامه داد: جامعه هدف طرح حمایت از شرکت‌های نوپا و غیرنوپا، واحدهای تولیدی خرد، کوچک، متوسط و دانش بنیان است.
وی با اشاره به سامانه توان آفرین افزود: این سامانه برای حمایت حداکثری از شرکت‌های فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اکوسیستم نوآوری کشور با اعطای تسهیلات کم‌بهره ایجاد شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان هدف از راه‌اندازی این سامانه را یکپارچه‌سازی و تمرکززدایی در اعطای تسهیلات کم‌بهره و نیز تسریع در فرآیند اعطای تسهیلات دانست و تصریح کرد: افزایش میزان شفافیت در ارائه تسهیلات و کاهش دخالت انسانی در مراحل ارزیابی از دیگر مزایای این سامانه است.
بر اساس این گزارش شرکت‌ها و فعالان حوزه فاوا از این پس می‌توانند برای برخورداری از تسهیلات حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به سامانه توان آفرین به آدرس Tavanafarin.ito.gov.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.
۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۵۱
تعداد بازدید : ۲۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید